אבחון צוותים

אבחון צוותים

ליד גולבל, אייקון מזוודה, פיתוח מנהיגות

אבחון צוותים באמצעות שיטת ™Team Diagnostics מאת Team Coaching International

צוותים הם המנועים שמובילים ארגונים מצליחים קדימה. צוותים מייצרים תוצאות שיחידים אינם יכולים לייצר. אז מהו הסוד למצוינות בצוותים?
התשובה היא מערכות יחסים המבוססות על חיוביות ותפוקה.

צוות אינו מכונה עם חלקי חילוף; מדובר באורגניזם עם תשוקה ופוטנציאל אינסופיים. הארגונים המצליחים ביותר הם אלו שלמדו למקסם את כוחם של צוותים. שם טמון היתרון האמיתי.

בליד, אנו משתמשים באבחון שמאפשר לצוות לדרג את עצמו ולעבוד על פיתוח יכולותיו. המשימה שלנו היא להעניק לארגונים ולמנהיגים את הכלים והכישורים הנדרשים להקמת צוותים מקצועיים ו"ביצועיסטים" שיודעים לעבוד בשיתוף פעולה ובהעצמה הדדית.

על אבחון צוותים

בליד, אנו משתמשים באבחון בשם The Team Diagnostics שפותח על ידי Team Coaching International. אבחון זה מדווח על מצבו של הצוות באופן מפורט ומדויק, תוך התייחסות לאיכות מערכות היחסים ולרמות התפוקה, כפי שהם נחווים על ידי חברי הצוות.

מחקרים מצביעים על כך שלצוותים המצליחים ביותר יש את הכלים לבצע פעולות הכרחיות להצלחה, והם אף מסוגלים לחזק את מערכות היחסים הרלוונטיות על מנת להוציא את חזונם אל הפועל. צוותים מצליחים יודעים כיצד ליצור הלימה בין חזון לפעולה, לשמר מנהיגות שיתופית ולייצר תרבות של צמיחה.

צוותים מצליחים חולקים שני מרכיבים עיקריים:

(1) חיוביות – שבאה לידי ביטוי בערכים כגון אמון, אופטימיות, הכלת "האחר" ותקשורת בונה.
(2) תפוקה – שבאה לידי ביטוי בפרו-אקטיביות, מנהיגות, אחריות, תיאום בין תכניות וביצוע ותוצאות בשטח. צוותים בעלי ביצועים גבוהים שומרים באופן עקבי על רמות גבוהות של חיוביות ותפוקה.

רמות החיוביות והתפוקה ניתנות למדידה – ולמעשה כל צוות יכול להגיע לרמות גבוהות בשני הפרמטרים הנ"ל. מה שמייחד את אבחון ה-TDA הינו התפישה של הצוות כ"מערכת" – אורגניזם בעל מאפיינים שעולים על מאפייניהם של חברי הצוות האינדיבידואלים. הגישה המערכתית הנ"ל מקבלת את תקפה מגוף מחקר מכובד שמזהה בסביבת עבודה חיובית תנאי מקדים ליצירת תפוקתיות ושימור עובדים (Buckingham 2001, Goleman 2002).
הצוות נתפש כישות עצמאית עם חוקים בלתי כתובים, חזון, רעיונות, נקודות עיוורון, ציפיות וצרכים.

ליד מחויבת לאבחון והערכה מדויקים, כבסיס לתוצאות משביעות רצון. רוצה ללמוד עוד על Team Diagnostics?
שלח/י לנו דוא"ל ל-[email protected] או צלצל/י ל-03-6911344.